Tuberkulóza

Oslabenie, horúčka, bôle v hrudníku, nedostatok apetítu, neustávajúci kašeľ alebo problémy s dýchaním symptómy, ktoré môžu svedčiť o tuberkulóze. Táto choroba je prenášaná ceyz vzduch alebo vez pokrm, čo spôsobí, že je možné sa ňou jednoducho nakaziť aj nakaziť ostatných. Kedy dochádza k nakazeniu, organizmus nie vždy zvládne inváziu. Mikroorganizmy tuberkulózy majú schopnosť brániť sa proti našej imunitnej sústave, vytvárajúc vhodné substancie. Kedy sa mikroorganizmy dostanú do pľúc, začínajú prechodiť do buniek, ktoré sú stavebnou látkou pľúcnych mechúrikov. Kedy mikroorganizmy narastú do vhodných rozmerov, rozťahujú stienky mechúrikov, čoho následkom je ich .

Ako liečiť tuberkulózu?

Našťastie vo väčšine prípadov tuberkulóza je v 100% liečiteľná. Súčasne doba kúry osciluje medzi 6 a 9 mesiacmi. Aj teda najrýchlejšie ako je možné pôjdeme k lekárovi a budeme sledovať jeho odporúčaní máme obrovské šance na pokonanie zlých mikroorganizmov. Ľudia, ktorí chorejú tuberkulózou by mali byť izolovaní od okolia a najlepšie ostať v nemocnici. Počas tej doby, liečený musí prijímať rôzne lieky brzdiace a eliminujúce mikroorganizmy.

Obrovský vplyv na účinnosť liečenia tuberkulózy má stravovanie. Počas choroby treba konzumovať veľké množstvá vysokobielkovinových produktov, čerstvých ovocí a zeleniny aj plné zrná cereálií. Aby sa privrátilo stratené kilogramy vyplývajúce z oslabenia organizmu, diéta by mala obsahovať vysokokalorické jedlá, a cieľom zväčšenia odolnosti odporúča sa dávky vitamínov A a C.O autorovi